Edukační činnost

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) dlouhodobě usiluje o kultivaci a větší transparenci ve vztazích mezi lékaři a farmaceutickým průmyslem v České republice.

Vztahy mezi lékaři a průmyslem jsou jednoznačně prospěšné pro obě strany, je však nutné dbát na to, aby byly zcela v souladu s právními, oborovými i nepsanými etickými normami. Proto se Asociace se svými aktivitami obrací nejen k odborným společnostem, státní správě, veřejnosti a ostatním hráčům na trhu, ale také k odborné lékařské společnosti a jejím budoucím plnohodnotným členům, tj. studentům lékařských a farmaceutických fakult. Právě pro ně připravila edukační přednášky o etice, jež se zaměřuje na vztah etika-odborník-farmaceutický průmysl a na přínos striktních samoregulačních mechanismů v oblasti inovativního farmaceutického průmyslu, resp. členských společností AIFP.

Související zprávy

Výroční zpráva AIFP 2013

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) připravila výroční zprávu za rok 2013 obsahující informace o jejím fungování, aktivitách a projektech. AIFP v uplynulém roce upozorňovala na aktuá...

13.06.2014 čtěte více