Co dělat když ...

Zapomněl jsem vyplnit všechny léky

Všechna pole před odesláním dotazu důkladně překontroluje. Po odeslání není možné seznam rozšiřovat či jinak upravovat.

Neobdržel jsem odpověď

Odpověď na váš dotaz, tj. zaslaný seznam léčiv, vám přijde do 2 dní (u komplikovanějších dotazů do 7 dní) od odeslání. Prosím, vyčkejte do skončení této lhůty. Pokud ani tak odpověď nepřijde, zopakujte zadání léčivých přípravků.

Vyplním špatně e-mailovou adresu

Po odeslání dotazu není možné e-mailovou adresu dále upravovat, proto ji prosím před odesláním seznamu léků důkladně překontrolujte.

Nepřijde mi potvrzení o odeslání dotazu

Pokud neobdržíte potvrzení odeslání vašeho seznamu léčiv, dotaz nebyl odeslán. Prosím, opakujte zadání názvů léků do formuláře. Před jeho odesláním vše pečlivě překontrolujte. Pokud problém přetrvává, obraťte se na office@aifp.cz.

Odpověď obsahuje informaci, že mé léky jsou ve vzájemné interakci

Pokud vám léky předepsal stejný lékař, je riziko minimální. Pro jistotu se ho ale během příští návštěvy zeptejte na možnost vzniku interakcí. Pokud vám léky předepsali různí lékaři, informujte se u jednoho z nich, zda můžete léky i nadále užívat. Totéž platí v případech, kdy vám některé léky předepsal lékař a další jste si zakoupili v lékárně bez předpisu. K lékaři je lepší přinést vytištěnou odpověď z poradny.

Mám doplňující otázky k obdržené odpovědi

Online poradna umožňuje pouze zjistit, zda léky jsou, či nejsou ve vzájemné interakci a jakým pokrmům a bylinkám byste se měli během jejich užívání vyhnout. Případné další dotazy, prosím, neváhejte konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Vždy mu nezapomeňte přinést vytištěnou odpověď z poradny.