Vývoj léků

Výzkum a vývoj léků je velmi dlouhý, nákladný a rizikový. Kvůli vysokým nárokům na bezpečnost trvá v průměru 10 - 15 let. Několikanásobně stoupla i cena za vývoj nového léku. Dnes stojí více jednu miliardu dolarů, což odpovídá polovině ročních výdajů na léky u nás. Abychom objevili nový lék, potřebujeme prozkoumat na desetitisíce chemických sloučenin. I z těch úspěšných pak jen každá třetí uhradí své náklady.

 • Inovativní léky

  Nové inovativní léky, vzešlé z mnohaletého úsilí týmů vědců, poskytují pacientům nejmodernější možnosti léčby a dávají jim naději na uzdravení, nebo alespoň kontrolu nad onemocněním.

 • Výzkum a vývoj

  Farmaceutický výzkum a vývoj patří k nejvíce rizikovým, nákladným a časově náročným oblastem podnikání. K vytvoření nového léku musejí vědci objevit tisíce nových sloučenin, z nichž jen zlomek nakonec pomůže pacientům.

 • Klinické studie

  Každý nový lék prochází několika etapami vývoje. V předklinickém testování se zjišťují nežádoucí účinky a vhodnost potenciálního léku pro testy na lidech. Kromě případné toxicity a závažných negativních vedlejších vlivů, se v předklinické fázi testuje i vhodné dávkování léku.

 • Oblasti léčby

  Inovativní léčiva dnes pomáhají pacientům, kteří trpí mnoha různými onemocněními. Ukázku oblastí vám přinášíme níže.

 • Biologická léčba

  Biologická léčba se používá v celé řadě lékařských oborů, od transplantační medicíny přes revmatologii až po kožní či oční lékařství. V mnoha případech platí, že je tím nejlepším, co může daný obor nabídnout.

 • Padělky léčiv

  Počet padělaných léčiv zachycených v Evropské unii každoročně narůstá. Nejčastěji se padělají přípravky určené k léčbě psychických onemocnění, vysokého tlaku a antibiotika. Padělky mohou být velmi nebezpečné pro lidský organismus, obsahovat mohou např. inkoust, arsen nebo jed na krysy.