Dvacátá výzva IMI 2

NoImg

25.01.2020: Dne 21. ledna 2020 proběhlo zveřejnění nové výzvy evropské iniciativy IMI 2. Od dnešního dne se tak mohou vědecká pracoviště a malé či střední firmy hlásit do již dvacáté výzvy iniciativy IMI 2 věnující se oblastem rakoviny, tuberkulózy, vakcín, psoriatické artritidy či léčiv na bázi bílkovin. Podávání žádostí bude otevřeno do 21. dubna 2020. 

Témata aktuální dvacáté výzvy jsou následující: 

Celková finanční podpora pro dvacátou výzvu je v hodnotě 273 milionů eur. 

Rádi bychom zdůraznili, že do výzev inciativy IMI se mohou zájemci zapojit pouze jako součást mezinárodního konsorcia. Pro sestavení nového, nebo zapojení se do již existujícího konsorcia je toto zapotřebí včas najít vhodné partnery. Partnery pro utvoření konsorcia si mohou jednotliví žadatelé najít pomocí Horizon 2020 Partner Search

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (www.aifp.cz), se snaží podpořit zapojení českých vědeckých institucí a firem. Asociace též může zprostředkovat kontakt na české výzkumníky úspěšně zapojené do projektů z předchozích výzev IMI, kteří jsou ochotní podělit se o své zkušenosti s celým procesem. 

 

Kam se vydat dál: 

Online semináře k jednotlivým tématům i obecným pravidlům a postupům IMI. Pro registraci či  shlédnutí jejich záznamu pokračujte zde.
Detailní informace o dvacáté výzvě a detaily k jednotlivým tématům najdete zde Call20.
Na webu www.aifp.cz jsou zveřejněny základní pokyny pro žadatele v češtině.
Na webových stránkách IMI2 jsou k dispozici tips for applicants , advice on finding project partners a understanding the IMI Call process

Kontakt 

Případné dotazy je možné směřovat na: 

Šárka Bělová 
e-mail: sarka.belova@aifp.cz