Farmaceutické společnosti mohou nově žádat o přidružené členství v AIFP

NoImg

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) představuje novou formu spolupráce s farmaceutickými firmami. Od začátku prosince mají společnosti možnost využívat přidruženého členství. Po dobu jednoho roku jim umožňuje vyzkoušet si fungování asociace a výhody členství. Prvním přidruženým členem se stal Santen, specializující se na vývoj inovativních léků v oblasti oftalmologie. Jedná se už o čtvrté rozšíření asociace v roce 2015.

AIFP otevřela farmaceutickým firmám možnost nahlédnout do fungování spolupráce v asociaci. Nově nabízíme farmaceutickým firmám institut přidruženého členství. Je časově omezené na dobu jednoho roku a nelze jej prodloužit. Zahrnuje právo být volen do orgánů asociace, účastnit se všech akcí a využívat podporu a materiály AIFP. Stejně jako v případě plného členství však s sebou nese také povinnost dodržovat etický kodex Evropské federace farmaceutických společností a asociací,“ vysvětluje Jakub Dvořáček, výkonný ředitel AIFP.

Spolupráce v legislativě i transparentnosti

Členské společnosti AIFP spolupracují například na úpravě legislativních podmínek v oblasti lékové politiky, šíření povědomí veřejnosti o přínosu inovací v oblasti léčiv nebo na kultivaci prostředí farmaceutického průmyslu prostřednictvím etické samoregulace. Právě nyní vrcholí přípravy iniciativy Transparentní spolupráce, která v červnu 2016 zveřejní informace o rozsahu
a povaze vztahu mezi farmaceutickými firmami, lékaři a zdravotnickými zařízeními.

Členem je nově i společnost Santen

První společností, která si od 1. prosince 2015 spolupráci v AIFP vyzkouší v roli přidruženého člena, je japonská farmaceutická společnost Santen, specializující se na vývoj inovativních léků v oblasti oftalmologie. „Jsme rádi, že se díky přidruženému členství dostaneme do užšího kontaktu s asociací. Prostřednictvím jejích aktivit můžeme i my přispět ke kultivaci českého zdravotnictví,“ říká Beata Hauser, viceprezidentka společnosti Santen pro střední a východní Evropu.

Kromě firmy Santen se v roce 2015 AIFP rozšířila o tři nové členy. Staly se jimi společnosti Astellas Pharma, Roche a Shire. Aktuálně má tak AIFP dvaatřicet členů a jednoho přidruženého člena.

Výčet členských společností AIFP k 15. 12. 2015:

AbbVie, Actelion Pharmaceuticals, Amgen, Astellas Pharma, AstraZeneca, Bayer, Berlin-Chemie, Biogen, Boehringer Ingelheim, Bristol-Myers Squibb, Celgene, Eisai, Eli Lilly, FERRING Pharmaceuticals, GSK, Ipsen Pharma, Janssen-Cilag, Lundbeck, Merck Sharp & Dohme, Merck, Mundipharma, Novartis, Novo Nordisk, Pfizer, Pierre Fabre Médicament, Roche, Sanofi, Servier, Shire, Stallergenes, Takeda a UCB.

 

Přidružení členové:

Santen

 

Tisková zpráva

Tisková zpráva ke stažení zde.