Idiopatické střevní záněty

NoImg

18.05.202: Na 19. května 2020 připadá Světový den idiopatických střevních zánětů, IBD (Crohnovu nemoc a ulcerózní kolitidu). Díky unikátní studii Inovace pro život vám můžeme přinést ukázku dat, která demonstrují přínosy moderních inovativních léčiv v posledních letech. Další informace a statistiky naleznete na webové stránce www.inovaceprozivot.cz.  
    

Nová éra biologické léčby 

„V minulosti byly idiopatické střevní záněty chorobami s vysokou úmrtností a výrazným zhoršením kvality života pacientů. Přestože celkový počet nemocných v České republice stoupá, úmrtnost je, především díky inovativní léčbě, relativně nízká a stabilní,“ uvádí Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu.

  • Změny posledních let souvisejí s nástupem biologické léčby, kterou je dnes v rámci dedikovaných center léčena přibližně polovina pacientů. Léčba je tak stále dostupnější.
  • Současná strategie léčby je založena na terapii na míru konkrétním pacientům. Cílem je dlouhodobé potlačení zánětlivé aktivity, snížení rizika strukturálních změn a opakovaných chirurgických výkonů. 
  • Chirurgické výkony minimalizují ztrátu resorpční plochy tenkého střeva a zachovávají celistvost trávicí trubice a tím kontinenci pacientů. Laparoskopické operace se staly u Crohnovy nemoci a ulcerózní kolitidy součástí klinické praxe. 

Více informací naleznete v přiloženém tiskovém materiálu.