AIFP member companies


 

AbbVie
AbbVie je mezinárodní biofarmaceutická společnost zaměřená na výzkum a vývoj nových léků. Vznikla v roce 2013 oddělením od společnosti Abbott. AbbVie spojuje své zaměření na špičkové biotechnologie s odbornými znalostmi a strukturou zavedeného lídra farmaceutického odvětví.
Amgen
Společnost Amgen byla založena v roce 1980 v USA pod názvem AMGen (Applied Molecular Genetics). Jako jeden z prvních průkopníků biotechnologií ve farmacii vyvinula nové netradiční biologické produkty na základě nejnovějších objevů v oblasti rekombinantní DNA a molekulární biologie.
Angelini
Angelini je soukromá mezinárodní společnost střední velikosti s vedoucím postavením v nabídce přípravků pro ochranu zdraví, wellness, farmaceutických přípravků a výrobků osobní péče. Angelini vyrábí a dodává na trh výrobky pro zdraví lidí a zlepšení kvality jejich života. "Naším posláním je být blízko lidem, uspokojovat jejich každodenní potřeby nabídkou účinných a prověřených produktů ve vysoké kvalitě, při zajištění stabilních…
Astellas
Astellas Pharma je součástí celosvětově působící společnosti Astellas Pharma Inc., která patří mezi 20 předních světových farmaceutických korporací. Astellas zaměstnává přibližně 15,000 lidí po celém světě, jejichž posláním je zlepšování života díky spolehlivým a inovativním farmaceutickým produktům.
AstraZeneca
AstraZeneca je globální inovativní biofarmaceutická společnost, specializující se na výzkum, vývoj, výrobu a marketing léků na předpis, které významně ovlivňují úroveň poskytované zdravotní péče.
Bayer
Bayer je globální společnost s hlavní působností v oblasti péče o zdraví a v zemědělství. Produkty a služby společnosti jsou vytvářeny tak, aby sloužily lidem a zlepšovaly kvalitu jejich života.
Berlin
Berlin-Chemie je německá farmaceutická společnost s dlouholetou tradicí, která sídlí v Berlíně. V roce 1992 se stala součástí italské skupiny Menarini Group ( se sídlem ve Florencii). V rámci tohoto svazu se společnost Berlin-Chemie zabývá výzkumem nových léčivých látek a novými postupy galenického zpracování.
Biogen
Biogen patří mezi přední světové inovativní biotechnologické společnosti. Společnost byla založena v roce 1978 skupinou světoznámých biologů. Mezi zakladateli jsou i dva nositelé Nobelovy ceny.
Boehr
Boehringer Ingelheim je jedna z 20 předních světových farmaceutických společností. Ústředí firmy v německém Ingelheimu spravuje 140 poboček na celém světě a má více než 46.000 zaměstnanců. Od roku 1885, kdy byla tato rodinná firma založena, se věnuje výzkumu, vývoji, výrobě a prodeji originálních humánních a veterinárních přípravků s vysokou léčebnou hodnotou.
Bristol
Bristol-Myers Squibb je globální biofarmaceutická společnost oddaná svému poslání objevovat, vyvíjet a dodávat moderní léky, které pomáhají pacientům zvítězit nad závažnými nemocemi.
Eisai
Společnost Eisai je jednou z předních světových farmaceutických společností zaměřených na výzkum a vývoj (R & D). Činnost společnosti Eisai je zaměřena na naplňování potřeb nemocných s dosud obtížně léčitelnými onemocněními a k přispění ke zdraví a kvalitě života lidí po celém světě.
Lilly
Společnost Eli Lilly je přední inovativní farmaceutická společnost zaměřená na výzkum a vývoj nových léků. Využívá nejnovějších výsledků výzkumů z vlastních laboratoří a spolupracuje s předními vědeckými organizacemi za využití nejvyspělejších technologických nástrojů.
Gilead Sciences
Gilead Sciences je americkou biofarmaceutickou společností, která se zaměřuje na výzkum a vývoj inovativních léčiv proti HIV/AIDS, onemocněním jater, zánětlivým a nádorovým onemocněním. Posláním společnosti je zlepšovat péči o pacienty trpící život ohrožujícími chorobami po celém světě, poskytovat podporu neziskovým a pacientským organizacím.
GSK
GSK
GSK (GlaxoSmithKline, s. r. o.), je v České republice pobočkou jedné z největších farmaceutických firem na světě GlaxoSmithKline Plc., která sídlí v Londýně. Firma se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem léčivých přípravků a patří mezi přední světové inovátory v tomto oboru.
Ipsen
Společnost Ipsen je nadnárodní farmaceutická společnost, která působí ve 115 zemích po celém světě. Její historie sahá až do roku 1929, kdy ji ve Francii založil doktor Henri Beaufour.
Janssen
Naším cílem je zajistit, aby budoucnost zdravotní péče byla ovlivňována informovanými pacienty, kteří si budou vědomi svých práv a kteří chtějí mít nejlepší dostupnou léčbu za přijatelnou cenu. To je důvod, proč v Janssenu usilujeme o zajištění přístupu k účinným a cenově dostupným léčivům a související zdravotní péči pro pacienty, kteří ji potřebují.
Kyowa Kirin Pharma
Kyowa Kirin Group je japonská farmaceutická společnost, která vyvíjí inovativní speciální léky s cílem zlepšit zdraví a pohodu lidí na celém světě.
Leo Pharma
Společnost LEO Pharma byla založena v roce 1908 a dnes je nezávislou výzkumnou farmaceutickou firmou. LEO Pharma vyvíjí, vyrábí a prodává léčiva pro pacienty trpící dermatologickými a trombotickými potížemi ve více než 100 zemích světa. LEO Pharma disponuje vlastními prodejními týmy v 61 zemích a má přibližně 5 000 zaměstnanců po celém světě.
Lundbeck ČR
Lundbeck je mezinárodní farmaceutická společnost, která své úsilí věnuje zlepšování kvality života těch, kteří trpí poruchami činnosti mozku.
Merck spol. s r.o.
Merck je globální farmaceutická a chemická společnost, jejíž historie sahá až do roku 1668, a v současnosti má přibližně 38 000 zaměstnanců v 66 zemích. Centrála skupiny Merck (Merck KGaA) se nachází v německém Darmstadtu.
Merck Sharp & Dohme
Společnost Merck Sharp & Dohme (zkráceně MSD, v USA a Kanadě nesoucí jméno Merck & Co., Inc.) je jednou z předních nadnárodních farmaceutických firem.
Novartis
Farmaceutická společnost Novartis vznikla v roce 1996 sloučením dvou farmaceutických firem, a to společností CIBA Geigy a Sandoz. Společnost Novartis se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem léčivých přípravků a celosvětově zaujímá přední místa v tomto oboru.
Novo Nordisk
Společnost Novo Nordisk je světovou jedničkou a expertem v diabetologii. V oblasti diabetologie pracujeme již 90 let a jsme často lékaři, sestrami a pacienty nazýváni i jako "diabetologická společnost", protože péče o pacienty s diabetem byla, je a bude pro nás prvořadá.
Pfizer
Společnost Pfizer, spol. s r.o. byla založena v České republice v roce 1993. Je součástí globální společnosti Pfizer Inc.
Pierre Fabre Medicament
Pierre Fabre Médicament je francouzská farmaceutická společnost, založená v roce 1951. Laboratoře Pierra Fabra se zaměřují na vývoj přípravků do odvětví imunomodulační léčby, onkologie, neuropsychiatrie či dentální hygieny.
Roche
Společnost ROCHE s.r.o. patří mezi nejúspěšnější farmaceutické firmy v České republice, a to díky mimořádně kvalitnímu portfoliu léků, které nacházejí své uplatnění především při léčbě pacientů s onkologickými a autoimunitními chorobami, a dále v oblasti virologie a transplantační medicíny. Nejvýznamnějšími farmaceutickými produkty společnosti Roche jsou léčivé přípravky Herceptin a Avastin určené k léčbě onkologicky nemocných, dále lék…
Sanofi
Sanofi je globální diverzifikovaná farmaceutická skupina, která patří ke světovým lídrům v oblasti poskytování zdravotní péče. Sanofi objevuje, vyvíjí, vyrábí a distribuuje léky, vakcíny a inovativní terapeutická řešení. Spolu s partnery pomáhá chránit zdraví, zlepšovat kvalitu života a podporovat naději 7 miliardám lidí po celém světě.
Santen
Santen, jako specializovaná farmaceutická společnost, která se v prvé řadě zaměřuje na obor oftalmologie, si vybudovala rozhodující pozici na japonském trhu oftalmologik (léků užívaných v očním lékařství) na předpis. Společnost Santen působí v Evropě již téměř 20 let a pokračuje v upevňování své pozice v dalších zemích, aby všichni pacienti a zdravotníci měli přístup k našim inovativním léčebným postupům. ​
Servier
Představujeme farmaceutickou společnost zabývající se výzkumnými aktivitami zacílenými na užitek a budoucnost.
Sobi
Sobi is an international biopharmaceutical company focused on rare diseases. It is dedicated to providing access to innovative treatments that transform life for people with rare diseases.
Stallergenes CZ
Stallergenes je mezinárodní biofarmaceutická společnost, která se specializuje na léčbu respiračních alergických onemocnění, jako je těžká rinokonjunktivitida, rýma a alergické astma, a to pomocí alergenové imunoterapie.
Takeda
Společnost Takeda je celosvětově jedenáctou až dvanáctou největší farmaceutickou firmou; Takeda Group, v jejímž čele stojí jako prezident a generální ředitel pan Yasuchika Hasegawa, zahrnuje v současnosti celkem 168 společností, a její přípravky se prodávají ve více než stovce zemí Evropy, Severní a Jižní Ameriky, Asie a Středního Východu.
UCB
UCB
Společnost UCB se soustředí na výzkum a vývoj, výrobu a distribuci léčivých přípravků určených k léčbě: závažných onemocnění centrálního nervového systému (včetně epilepsie a Parkinsonovy nemoci); alergických onemocnění dýchacích cest (včetně chronické obstrukční plicní nemoci); autoimunitních onemocnění (včetně revmatoidní artritidy, psoriatrické artritidy a ankylosující spondyloartropatie).
Vertex
Vertex je globální biotechnologická společnost, která investuje do vědeckých inovací a vyvíjí léčiva pro pacienty s vážnými a život ohrožujícími chorobami. Objevila a vyvinula první léky k léčbě základní příčiny cystické fibrózy. Kromě programů klinického vývoje v této terapetické oblasti má Vertex více než tucet probíhajících výzkumných programů zaměřených na základní mechanismy jiných závažných onemocnění.