I agree

This website is operated by the AIFP that as a personal data controller that uses cookies in order to improve user comfort, to analyze the visit rate and to deliver relevant content to visitors more accurately. For more information, click here

Farmaceutické společnosti mohou nově žádat o přidružené členství v AIFP

NoImg

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) představuje novou formu spolupráce s farmaceutickými firmami. Od začátku prosince mají společnosti možnost využívat přidruženého členství. Po dobu jednoho roku jim umožňuje vyzkoušet si fungování asociace a výhody členství. Prvním přidruženým členem se stala Santen, specializující se na vývoj inovativních léků v oblasti oftalmologie. Jedná se už o čtvrté rozšíření asociace v roce 2015.

AIFP otevřela farmaceutickým firmám možnost nahlédnout do fungování spolupráce v asociaci. Nově nabízíme farmaceutickým firmám institut přidruženého členství. Je časově omezené na dobu jednoho roku a nelze jej prodloužit. Zahrnuje právo být volen do orgánů asociace, účastnit se všech akcí a využívat podporu a materiály AIFP. Stejně jako v případě plného členství však s sebou nese také povinnost dodržovat etický kodex Evropské federace farmaceutických společností a asociací,“ vysvětluje Jakub Dvořáček, výkonný ředitel AIFP.

Spolupráce v legislativě i transparentnosti

Členské společnosti AIFP spolupracují například na úpravě legislativních podmínek v oblasti lékové politiky, šíření povědomí veřejnosti o přínosu inovací v oblasti léčiv nebo na kultivaci prostředí farmaceutického průmyslu prostřednictvím etické samoregulace. Právě nyní vrcholí přípravy iniciativy Transparentní spolupráce, která v červnu 2016 zveřejní informace o rozsahu
a povaze vztahu mezi farmaceutickými firmami, lékaři a zdravotnickými zařízeními.

Členem je nově i společnost Santen

První společností, která si od 1. prosince 2015 spolupráci v AIFP vyzkouší v roli přidruženého člena, je japonská farmaceutická společnost Santen, specializující se na vývoj inovativních léků v oblasti oftalmologie. „Jsme rádi, že se díky přidruženému členství dostaneme do užšího kontaktu s asociací. Prostřednictvím jejích aktivit můžeme i my přispět ke kultivaci českého zdravotnictví,“ říká Beata Hauser, viceprezidentka společnosti Santen pro střední a východní Evropu.

Kromě firmy Santen se v roce 2015 AIFP rozšířila o tři nové členy. Staly se jimi společnosti Astellas Pharma, Roche a Shire. Aktuálně má tak AIFP dvaatřicet členů a jednoho přidruženého člena.

Výčet členských společností AIFP k 15. 12. 2015:

AbbVie, Actelion Pharmaceuticals, Amgen, Astellas Pharma, AstraZeneca, Bayer, Berlin-Chemie, Biogen, Boehringer Ingelheim, Bristol-Myers Squibb, Celgene, Eisai, Eli Lilly, FERRING Pharmaceuticals, GSK, Ipsen Pharma, Janssen-Cilag, Lundbeck, Merck Sharp & Dohme, Merck, Mundipharma, Novartis, Novo Nordisk, Pfizer, Pierre Fabre Médicament, Roche, Sanofi, Servier, Shire, Stallergenes, Takeda a UCB.

 

Přidružení členové:

Santen

 

Tisková zpráva

Tisková zpráva ke stažení zde.